SkotKoněOstatníDojení robotemFotogalerieDiskuzní fórumOdkazy


AKTUÁLNĚ:
Zootechnik - o autorovi webu

ICQ: 214-147-059 

info@zootechnik.cz 

 


Nepřetržitý přenos z
Přírodovědného centra
při ZŠ Bezručova
v Hradci Králové

 

 

 
Reklama:

 

Příští epizoda
Teorie velkého třesku

 
 

Zdravím všechny příznivce správného a praktického zacházení se zvířaty!

 

Jmenuji se Vojtěch Šťastný, absolvoval jsem Střední zemědělskou školu v Hořicích v Podkrkonoší a v roce 2005 jsem promoval na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Zajímám se o zvířata už od dětství a v současné době se snažím o prosazování důvěryhodného vztahu zejména mezi člověkem-ošetřovatelem a jeho svěřenci – zvířaty. Z vlastní mnohaleté praxe, kdy jsem pracoval hlavně s dobytkem a koňmi, tedy velkými zvířaty, jsem dávno pochopil, že vztah založený na důvěře funguje takřka stoprocentně, a pro člověka i zvíře samotné hlavně bezpečně oproti vztahu založenému na stresu, vzteku a násilí.

Hlavní, co by si měl člověk, který chce se zvířaty pracovat, uvědomit, je skutečnost, že zvíře je živý tvor, který vnímá, myslí, cítí bolest, strach, náklonnost i nesnášenlivost (patřím mezi zastánce názoru, že nenávist je pouze lidská vlastnost) a hodně věcí si taky pamatuje. Dostatečné vědomosti v oboru jsou pro každého zodpovědného ošetřovatele podmínkou, protože neznalost může i zabít.

Vnímavý a trpělivý pozorovatel brzy najde tu skrytou řeč, kterou se se zvířaty jistě dobře dorozumí. Potom je i práce radost.

Rád bych pomocí těchto stránek pomohl vzájemné spolupráci mezi všemi, kteří mají zájem o slušné a zodpovědné zacházení se zvířaty. A pokud se jedná o hospodářská zvířata, zájem o jejich pohodu a zdraví je důležitý jistě i z ekonomického pohledu, jelikož všichni víme, že spokojené zvíře nám přinese mnohem více a levněji.

Rád uvítám každou vaši radu, pomoc, zkušenost i otázku týkající se chovu a ošetřování hospodářských i zájmových zvířat. Rád uveřejním vše, co bude ku prospěchu všem ostatním.

S pozdravem a přáním mnoha spokojených dnů se zvířaty se těším na vaše ohlasy a příspěvky!

Ing. Vojtěch Šťastný